Nowy numer 33/2018 Archiwum

Alumni pamiętają!

Ks. dr Marek Adaszek nadal jest wzorem dla przyszłych kapłanów.

W poniedziałek 3 listopada alumni oraz wychowawcy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej nawiedzili cmentarz komunalny w Legnicy. Modlili się tam za zmarłych biskupów, prezbiterów oraz osoby konsekrowane.

Jednym z ważniejszych przystanków było miejsce wiecznego spoczynku ks. dr Marka Adaszka. Ten zmarły w 2008 roku kapłan przez wiele lat współtworzył grupy Ruchu Światło-Życie na terenie archidiecezji wrocławskiej i diecezji legnickiej. Był też wychowawcą wielu roczników, najpierw wrocławskiego a później legnickiego, seminarium. Przez prawie 15 lat ziemskiego życia doświadczał ciężkiej choroby nowotworowej.

Wspólnota seminaryjna na legnickiej nekropolii   Wspólnota seminaryjna na legnickiej nekropolii Kl. Norbert Turczynowski /WSD DL Członkowie ruchu Światło-Życie określają go nawet jako wielkiego mistagoga, czyli osobę posiadającą szczególną zdolność wprowadzania w  najgłębsze tajemnice Paschy Chrystusa. Uczył autentycznie przeżywać misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Pana.

Pamięć o tej postaci jest żywa w murach seminaryjnych. Od sześciu lat każdego 13 października, dniu jego odejścia do Domu Pana, oraz właśnie w poniedziałek po uroczystości Wszystkich Świętych, wspomina się ks. Marka Adaszka. Jedna z ważniejszych sal w WSD nosi też jego imię.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma