W bazylice krzeszowskiej modlono się Litanią do Wszystkich Świętych. Po raz pierwszy w towarzystwie relikwii przechowywanych przez kilkadziesiąt lat przez krzeszowskie benedyktynki.
W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych wierni i duszpasterze krzeszowskiej bazyliki modlili się na niezwykłym nabożeństwie. Uroczystość rozpoczęła Eucharystia wigilijna, po której rozpoczęło się nabożeństwo. Przy śpiewie Litanii do Wszystkich Świętych młodzież wniosła relikwie świętych, które zostały umieszczone na ołtarzu soborowym.
Po raz pierwszy po wojnie okazano relikwiarze świętych: Kalinika z Gangry, Benigny z Dijon, Kandydy, Kandyda z Agaunum, Fortunaty, Faustyna, Fortunata i Felicissimy. Wierni mogli również uczcić relikwie św. Jana Pawła II, św. Maksymiliana Kolbe (te relikwie pochodzą z parafii w Gostkowie), św. siostry Faustyny, św. Ojca Pio oraz św. Stanisława Kostki. Pozostałe relikwie pochodziły z klasztoru sióstr benedyktynek krzeszowskich.
Relikwiarze siostry przywiozły po wojnie ze swojego klasztoru w Lwowie. Były pierwszy raz pokazywane wiernym. Nabożeństwo zakończyło się okadzeniem wszystkich ołtarzy znajdujących się w bazylice krzeszowskiej oraz w Mauzoleum Piastów Śląskich, a poświęconych świętym patronom opactwa.
Do czasu rozpoczęcia Mszy św. o 23.30 trwała pierwsza Krzeszowska Noc Wszystkich Świętych pod hasłem "Poznaj, pokochaj, naśladuj - świętość jest dla wszystkich!". Jak wyjaśnia Grzegorz Żurek, kierownik sanktuarium, była to alternatywa dla zaczerpniętych z pogaństwa obchodów tzw. Halloween.
- W tym czasie można było osobiście spotkać się ze świętymi w wizerunkach znajdujących się w krzeszowskiej bazylice, poznać ich historię oraz za ich przyczyną wypraszać potrzebne łaski - wyjaśnia G. Żurek.
Modlitewne spotkanie ze świętymi zakończyła Eucharystia wigilijna, odprawiona przed ołtarzem Wszystkich Świętych w Mauzoleum Piastów. Eucharystii przewodniczył ks. Marian Kopko, kustosz sanktuarium. W wygłoszonej homilii podkreślał pełen nadziei i radości wydźwięk tego dnia i tej uroczystości, zachęcając wszystkich do pójścia w ślady świętych bohaterów.