Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Współcześni alchemicy

Metale szlachetne najwyższej próby powstają w Kamiennogórskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Ruszyła tu Usługowa Pracownia Chemiczna.

Pracownia będzie się zajmować rafinacją złota, platyny i palladu. Współcześni alchemicy będą tu także odzyskiwać metale szlachetne z pozostałości poprodukcyjnych, powstałych w zakładach jubilerskich.

- Produkty końcowe, czyste metale szlachetne wykorzystywane w przemyśle jubilerskim, spełniają najwyższe standardy światowe - zapewniała podczas inauguracji pracowni Iwona Szewczyk, prezes kamiennogórskiej strefy.

Stosowane w pracowni metody rafinacji i odzysku są znane od kilkudziesięciu lat. Jednak firma w dużej mierze bazuje na najnowszych osiągnięciach branży, a także własnym dorobku badawczo-rozwojowym i technologicznym. - Uzyskanie lepszej próby jest możliwe tylko w kosmosie – mówiono podczas inauguracji.

Usługowa Pracownia Chemiczna istnieje od 1989 roku. Działalność rozpoczęła w Kamiennej Górze, po likwidacji Kamiennogórskiej Spółdzielni Pracy. Następnie została przeniesiona do Kowar. Obecnie wraca do korzeni, inwestując pond 4 mln zł w kamiennogórskiej strefie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma