Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nominacje do Nagrody Ludwika

Joanna Brylowska, Emil Hojniak i Mariusz Tryniszewski to nominowani w drugiej edycji Nagrody Ludwika. 6 listopada dowiemy się, która z tych osób otrzyma 5 tysięcy złotych i teatralną statuetkę.

Wyłonione przez kapitułę nagrody osoby to animatorzy życia kulturalnego Zagłębia Miedziowego, zaangażowani w pracę z młodzieżą i w działalność charytatywną.

Joanna Brylowska jest legniczanką, studentką IV roku chemii na Politechnice Wrocławskiej. Zasłynęła jako koordynatorka projektu „Młodzież Tworzy Musical” i jest reżyserką dwóch powstałych w jego ramach spektakli.  Jej kandydatura została poparta przez członków kapituły 5 głosami.

Emil Hojniak także pochodzi z Legnicy. Jest emerytowanym nauczycielem, przewodnikiem PTTK. Od 30 lat organizuje w Legnicy Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci Szkół Podstawowych i Młodzieży Gimnazjalnej. Zdobył 3 głosy od kapituły.

Mariusz Tryniszewski, znany również jako MuzykoManiek, to gitarzysta basowy z Lubina, autor muzycznych programów telewizyjnych, promotor regionalnej kultury oraz organizator charytatywnych koncertów. On także dostał 3 głosy.

Ludwik Gadzicki był najwierniejszym fanem sceny legnickiej i znanym w całym regionie miłośnikiem literatury   Ludwik Gadzicki był najwierniejszym fanem sceny legnickiej i znanym w całym regionie miłośnikiem literatury Roman Tomczak /Foto Gość

Jak informuje Marzena Gabryk z Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, laureata wyłoni kapituła, w której w tym roku zasiadają: Kazimiera Więcław-Pierzyńska (siostra Ludwika Gadzickiego), Przemysław Bluszcz (aktor teatralny i filmowy), Cezary Bukowski (laureat pierwszej edycji Nagrody Ludwika), Jacek Głomb (reżyser i dyrektor Teatru Modrzejewskiej, przewodniczący kapituły) oraz  Krzysztof Mroziewicz (publicysta i dyplomata).

- Natomiast wręczenie nagrody odbędzie się 6 listopada o godz. 18 podczas uroczystej gali w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy w rocznicę śmierci Ludwika Gadzickiego - wyjaśnia.

Nagroda Ludwika jest przyznawana przez Teatr Modrzejewskiej w Legnicy od 2013 r. nieszablonowym osobowościom Zagłębia Miedziowego, które dzięki swojej pasji i zaangażowaniu działają na rzecz lokalnej społeczności. Wyróżnienie zostało ustanowione, aby upamiętnić Ludwika Gadzickiego, lubińskiego polonistę, poetę, miłośnika teatru, a zarazem jednego z najwierniejszych widzów legnickiej sceny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma