Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Skradziono lamy! Pomocy!

Trzy lamy - jedna dorosłą i dwie młode - skradziono z ośrodka parafialnego Grapa w Nowych Łąkach. Za zwierzętami tęsknią dzieci i właściciele zwierząt.

Ośrodek należy do parafii św. Jana Nepomucena w Pielgrzymce koło Złotoryi. Jak mówi Michał Drelinkiewicz, zarządca ośrodka, przez cały rok przyjeżdżają tu wycieczki szkolne.

Uczniowie cieszą się, że mogą za darmo oglądać ok. 300 żywych zwierząt, wśród nich m.in. lamy, daniele, strusie i pawie.

- Przyjeżdżają do nas przede wszystkim dzieci niepełnosprawne. Kontakt ze zwierzętami bardzo je rozwija i pobudza emocjonalnie - mówi Drelinkiewicz.

Na razie dzieci odwiedzające Grapę nie zobaczą ulubionych lam. W nocy z 7 na 8 października złodzieje wyprowadzili je z ośrodka. Akcja była dobrze przygotowana, złodzieje musieli wywieźć zwierzęta samochodem. Zachowywali się bardzo cicho, bo nikt nie słyszał żadnych odgłosów.

- Lamy to raczej niespokojne, płochliwe zwierzęta. Być może przed kradzieżą zostały uśpione - mówi st. asp. Jan Kowalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

- Będziemy wdzięczni za każdą informację o lamach. Nie tylko my, ale także dzieci bardzo się do nich przywiązały. Jednej z nich sam pomagałem przyjść na świat. Lamy były ozdobą ośrodka - mówi Michał Drelinkiewicz.

Pracownicy Grapy apelują o pomoc w odnalezieniu zwierząt. Osoby, które wiedzą cokolwiek o losie skradzionych lam, proszone są o kontakt z zarządcą ośrodka (tel. 791 418 899) lub z policją (tel. 997).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma