Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Szetelnicki na prezydenta

W listopadowych wyborach Wacław Szetelnicki będzie walczył o głosy wyborców. Kandydata zaprezentował na konferencji prasowej Adam Lipiński, szef regionalnych struktur PiS.

Podczas spotkania na którym ogłoszono te informację Szetelnicki powiedział, że w kampanii będzie głosił hasła transparentności życia publicznego i walki z rozdmuchaną biurokracją.

- Jestem za likwidacją stanowisk zastępców prezydenta miasta. Także za ograniczeniem liczby członków rad nadzorczych spółek miejskich - powiedział kandydat PiS. Dodał, że swój program wyborczy ogłosi w najbliższy wtorek.

Adam Lipiński przyznał, że rywalizacja z obecnym prezydentem miasta nie będzie łatwa. Jego zdaniem to wynik patologicznej sytuacji życia publicznego na szczeblu samorządowym.

- Obecny prezydent z racji zajmowanego stanowiska ma ogromne instrumenty finansowe i propagandowe. Na dzień dobry dysponuje premią. Dlatego PiS od dawna jest za ograniczeniem kadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów - mówił poseł Lipiński.

Zgodziła się z tym obecna podczas spotkania senator Dorota Czudowska, która zwróciła uwagę na niesprawiedliwe przyznawanie miejsc reklamowych podczas poprzedniej kampanii prezydenckiej w mieście.

- Właściciele kamienic boją się obecnej władzy . Dlatego wielu z nich odmawia dzierżawienia swoich ścian opozycji - mówiła senator Czudowska.

Pierwotnie kandydatem prawicy na prezydenta Legnicy miał być Witold Lech Idczak, jednak po długich rozmowach wskazano na Szetelnickiego. - Idczak będzie pełnił w partii inną funkcję - powiedział A. Lipiński. Nie zdradził jednak, jaką.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma