Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wymagać od siebie

W Jeleniej Górze zawiązał się Ruch Czystych Serc. To jedyna taka inicjatywa w diecezji.

W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego spotkała się grupa młodych osób, aby wspólnie porozmawiać o sprawach czystości w relacjach pomiędzy partnerami, uwalnianiu się od nałogów i dochowaniu wierności Bożym przykazaniom. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Sawicz, animatorka Ruchu Czystych Serc. Struktury ruchu, które zawiązały się podczas tego spotkania są jedynymi w naszej diecezji.

- Podczas tego spotkania m. in. zastanawialiśmy się jakie tematy będziemy podejmować w najbliższym czasie. Chciałam, aby to sami uczestnicy dokonali wyboru na podstawie zagadnień zawartych w książce "Droga czystej miłości" - wyjaśnia K. Sawicz.

W spotkaniu wzięło udział kilkanaście osób, głównie bardzo młodych, które dopiero planują wspólną przyszłość ze swoimi sympatiami lub narzeczonymi. Wszyscy chcieliby dochować czystości przedmałżeńskiej.

- Wiem, jakie to ważne dla trwałości związku. Mam wokół siebie wiele przykładów rozkładu rodzin z powodu zbyt wczesnej inicjacji seksualnej - mówi Anna z Miszkowic, która o Ruchu Czystych Serc dowiedziała się podczas tegorocznego Spotkania Młodych w Legnickim Polu.

Ruch Czystych Serc to młodzieżowy ruch katolicki, zainicjowany przez czasopismo „Miłujcie się!”. Członkowie RCS decydują się na zachowanie dziewictwa przed zawarciem małżeństwa. Patronką ruchu jest bł. Karolina Kózkówna, która zginęła w 1914 r. broniąc się przed gwałtem. RCS często powołuje się na słowa św. Jana Pawła II: "Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma