GN 3/2021 Archiwum

Rekolekcje lekiem na trudności

Zakończyło się kolejne Spotkanie Młodych w Osłej. Tym razem pod hasłem: "Quo vadis?".

Rekolekcje poprowadził Grzegorz Szczygieł, misjonarz saletyn, który specjalnie na tę okazję przyjechał z Rzeszowa.

- Założeniem tych rekolekcji było spojrzenie na siebie i na nasze wspólnoty młodzieżowe czy parafialne, przez pryzmat Pisma świętego. Obiektem naszego zainteresowania były dwa rozdziały z Apokalipsy św. Jana, zwłaszcza fragment, gdzie są listy do siedmiu Kościołów. To fragment adresowany do Kościołów, które przeżywają różnego rodzaju trudności, kryzysy czy wręcz prześladowania. W tych tekstach próbowaliśmy odnaleźć siebie - tłumaczy saletyn.

W Spotkaniu Młodych, które trwało od piątku do niedzieli w domu rekolekcyjnym Bethlehem w Osłej, wzięło udział kilkanaście osób, głównie młodzieży z terenu diecezji legnickiej. Jedną z nich była Katarzyna Wojtaszewska z Legnickiego Pola.

- W rekolekcjach w Osłej biorę udział nie po raz pierwszy. Za każdym razem przyciąga mnie tu możliwość odnalezienia możliwości spotkania z Panem Bogiem, innymi ludźmi, przeżycia czegoś interesującego, nowego - mówi. Zapewnia, że dom rekolekcyjny w Osłej jest do tego doskonałym miejscem. - Specjalny program, rekolekcjoniści, atmosfera tego miejsca, to wszystko sprawia, że chętnie się tutaj wraca - dodaje. Młodzieżą biorącą udział w rekolekcjach zachwycony był także o. Grzegorz.

- Widać, że są to osoby, które już wybrały dla siebie drogę z Jezusem. I na tej drodze przeżywają jakieś osobiste trudności, lub przeżywają je wspólnoty do których oni należą. Dlatego tutaj przyjechali - mówi Grzegorz Szczygieł. Konferencje poprowadzone przez saletyna dotyczyły m. in. czystości, kultu ciała czy walki duchowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama