Nowy numer 41/2019 Archiwum

Kongres dla Jana Pawła II przejdź do galerii

W Jaworze politycy szukali inspiracji do swoich działań w nauczaniu papieża Polaka.

W Jaworze 27 i 28 września odbyła się V Krajowa Konferencja Samorządy RP dla Jana Pawła II.

Poprzednie edycje tych spotkań miały miejsce m.in. w Oleśnie i Kamieńsku. Honorowy patronat nad konferencją objął kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Główne spotkanie odbyło się w sobotę w Teatrze Miejskim. Ta cześć konferencji obejmowała wiele wykładów i prelekcji.

Zebrani mogli posłuchać m.in. bp. Zbigniewa Kiernikowskiego, ks. dr. Dominika Drapiewskiego, Stanisława Kracika i Stanisława Andrzeja Potycza.

Poruszali oni tematy z nauczania Jana Pawła II, które w sposób pośredni bądź bezpośredni odnosiły się do podejmowania przez katolików zobowiązań wobec wspólnoty, w której przychodzi im żyć, np.: "Jan Paweł II a samorządy", "Wartość rodziny w nauczania Jana Pawła II" czy "Św. Jan Paweł II Honorowym Obywatelem Polskich Samorządów".

Sobotniemu spotkaniu w Teatrze Miejskim towarzyszyła wystawa prac dzieci i młodzieży nadesłanych na konkurs "Papież wśród dzieci..." oraz "Błogosławieni, którzy...".

Można było też zobaczyć kielich, którego Jan Paweł II używał podczas Eucharystii na legnickim lotnisku w 1997 roku, oraz dalmatyki, w które byli ubrani podczas tej liturgii diakoni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL