Nowy numer 42/2019 Archiwum

Pod znakiem prawdy przejdź do galerii

Uroczyście zainaugurowano trzeci rok działania katolickiego gimnazjum w Jeleniej Górze.

W niedzielę 14 września w Jeleniogórskim Centrum Kultury zebrali się uczniowie, rodzice oraz kadra pedagogiczna Publicznego Katolickiego Gimnazjum u św. Pankracego.

W pierwszych rzędach zasiedli m.in. bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej, ks. dr  Jarosław Kowalczyk, dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej czy posłanka Marzena Machałek.

Jednak to nie oni byli bohaterami tego popołudnia. Nie do końca byli nimi też uczniowie rozpoczynający naukę.

- Najważniejsze są bowiem wasze rodziny. To nie tylko sam uczeń ale jego cała rodzina jest troską naszej szkoły – podkreślał ks. Mariusz Majewski, dyrektor placówki.

Na potwierdzenie tych słów dyrektor wyliczył kilka z wielu inicjatyw podjętych przez szkołę oraz organ prowadzący tj. Karkonoskie Stowarzyszenie Edukacyjne u Erazma i Pankracego, a służących rodzinie: Marsz dla Życia i Rodziny, konferencje wychowawcze, bal niepodległościowy czy systematyczne wizyty dyrektora szkoły w domach uczniów w celu poznania ich rodzin. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze to na początku października zostanie otwarta poradnia służąca jeleniogórskim rodzinom o nazwie "Familiaris consortio".

Akademia odbyła się na początku IV Tygodnia Wychowania. Pomyślano więc i o części ”wychowawczej”, którą powierzono ks. dr. hab. Bogusławowi Drożdżowi, który wygłosił konferencję na temat prawdy: czym ona jest i jaką rolę odgrywa w procesie wychowania.

Ta pierwsza polska katolicka szkoła w Jeleniej Górze posiada już cztery oddziały klasowe- jeden na poziomie trzecich klas gimnazjum, dwa na drugich oraz jeden rozpoczynający właśnie naukę. Łącznie uczy się tu 87 uczniów, z czego 26 w pierwszej klasie. Wśród nich jest Małgorzata Zielonka z Jeleniej Góry-Sobieszowa.

- O tej szkole dowiedziałam się od znajomych. Dużo dobrego o niej mówili. Postanowiłam strać się o przyjęcie, ponieważ podoba mi się to, że obok samej wiedzy szkoła proponuje uczniom konkretne wartości. Wiara jest tutaj na poziomie dziennym. Nikt nikogo nie wyśmiewa ze względu na wiarę - mówi świeżo upieczona uczennica jeleniogórskiego "katolika".

Całość niedzielnych uroczystości zwieńczyła Eucharystia sprawowana w bazylice mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL