Nowy numer 42/2019 Archiwum

Zmiany na torach

Pol-Miedź Trans chce sprzedać PKP Cargo mniejszościowy pakiet akcji. Większościowym właścicielem największego przewoźnika w regionie pozostanie nadal KGHM.

PKP Cargo ma być w niedalekiej przyszłości strategicznym partnerem kolejowej spółki. Jak wyjaśnia Mirosław Krutin, prezes zarządu KGHM "Polska Miedź" SA, celem sprzedaży mniejszościowego pakietu jest planowany rozwój Pol-Miedź Trans tak, aby KGHM mógł skupić się na swojej podstawowej działalności.

- Musimy przeprowadzić kolejne, znaczące inwestycje w tabor i chcemy wzmocnić naszą pozycję na rynku krajowych przewozów towarowych. PKP Cargo daje taką szansę. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozważenie partnerstwa z tą spółką - dodaje Krutin.

Władze miedziowej spółki chcą, aby Pol-Miedź Trans, który od chwili swojego powstania na początku lat 90. ub. w. zajmował się transportem kolejowym, autobusowym i obrotem paliwami, od tej pory zajmował się wyłącznie działalnością kolejową.

- Pozostałą działalność włączymy do innych spółek w grupie. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo zatrudnienia, bo wszyscy pracownicy pozostaną w naszej grupie i utrzymają swoje miejsca pracy - argumentuje Marcin Chmielewski, wiceprezes zarządu KGHM ds. korporacyjnych.

Prace związane z wejście kapitałowym PKP Cargo do Pol-Miedź Trans ruszyły we wrześniu. Partner strategiczny planuje objąć do 50 proc.udziałów w spółce PMT. Równolegle toczą się rozmowy nt. wydzielania ze spółki obrotu paliwami i przewozami autobusowymi. KGHM planuje, że proces podziału PMT zakończy się w pierwszym półroczu 2015 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL