Nowy numer 2/2021 Archiwum

Bądź bezpieczny na... grzybach

W dolnośląskich lasach zaroiło się od grzybów i niesfornych grzybiarzy. Policja przypomina - w lesie można się zgubić. I radzi, jak tego uniknąć.

- Wybierając się na grzyby starajmy się nie jechać samotnie, tylko w większych grupach - mówi st. asp. Paweł Petrykowski z KWP we Wrocławiu. - Szczególnie, kiedy wybieramy się w teren mało nam znany lub przy słabej widoczności.

Jeśli jednak zdecydowaliśmy się pojechać samemu, to warto poinformować bliskich o tej wyprawie oraz w jaki rejon się udajemy - przypomina policjant.

W przypadku zbiorowego wyjazdu, należy utrzymywać kontakt wzrokowy z uczestnikami grzybobrania. Jeżeli w grzybobraniu biorą udział dzieci lub osoby starsze, nie można tracić ich z pola widzenia. Chwila nieuwagi może zakończyć się dla nich zagubieniem.

- Pamiętajmy też, aby na wyprawę do lasu zabrać ze sobą telefon z naładowaną baterią. Nawiązanie kontaktu telefonicznego, w przypadku zagubienia, ułatwia służbom podjęcie natychmiastowych i skutecznych działań poszukiwawczych - mówi st. asp. Petrykowski.

Należy również pamiętać, by przed wyjazdem do lasu zadbać o odpowiednią odzież, adekwatną do warunków atmosferycznych. Przypominamy, że jesienią warunki pogodowe dość często i nagle potrafią się zmienić.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama