Nowy numer 42/2019 Archiwum

Cuda się zdarzają

We wrześniu i październiku uczniowie gimnazjum nr 3 wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z włoskich Vallecorsa i Acuto przeniosą się do świata baśni i legend europejskich.

Wszystko to w ramach projektu "Kraina cudów". Jego uczestnicy przyjrzą się włoskim i polskim legendom oraz występującym w nich postaciom. Następnie, podczas pobytu w Bolesławcu, wcielą się w role bajkowych istot. Przygotują także spektakl oparty o wybrane - najciekawsze według nich - teksty.

Przedsięwzięcie jest realizowane we współpracy z Gminą Miejską Bolesławiec, podobnie jak wcześniejsze działania, w których brała udział młodzież z Gimnazjum Samorządowego nr 3 i Vallecorsa.

Wtedy projekt „Człowiek z pasją – aktywnym obywatelem” (w 2011 r., w ramach programu „Młodzież w działaniu”) był wsparty wystawionym we Włoszech w czerwcu bieżącego roku spektaklem poświęconym Marii de Mattias. "Kraina cudów" jest z kolei współfinansowana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Narodową Agencję Programu Erasmus+, która przyznała projektowi dofinansowanie w wysokości prawie 12 tys. euro.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL