GN 3/2021 Archiwum

Pójdź, zademonstruj, pomóż!

We wrześniu ulicami Bolesławca przejdzie I Marsz Dla Życia i Rodziny. Jego celem jest integracja instytucji, stowarzyszeń świeckich i kościelnych, działających na rzecz rodzin.

Mottem marszu będą słowa papieża Franciszka: ,,Niech Pan błogosławi rodzinie i uczyni ją mocną w tym czasie kryzysu”.  Marsz poprzedzi  sobotnia (13.09.) modlitwa uwielbieniowa w kościele pw. śś. Cyryla i Metodego, ul. Krótka 1 (początek o godz. 19). W niedzielę o godz. 12.30 uczestnicy I Marszu Dla Życia i Rodziny spotkają się na Mszy św.  w bazylice mniejszej.

Po Mszy św. rejestracja uczestników. Marsz wyruszy o godz. 14.00 z bolesławieckiego rynku, aby po przejściu ulicami miasta (Kościelna - Łukasiewicza - Miarki - Asnyka - Polna - Ogrodowa - Staszica - Orzeszkowej) dotrzeć do parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Tam będzie można wysłuchać świadectwa s. Agnieszki Kozioł (salwatorianki) oraz koncertu bolesławieckiego zespołu Gospel Sound. Jak wyjaśniają organizatorzy, wydarzeniem tym chcą włączyć się w akcję organizatorów Światowych Dni Młodzieży 2016: ,,Bilet dla Brata”.

– Każdy, nawet mały gest dobrej woli, będzie wielkim wsparciem dla młodzieży ze wschodu – uważa Łukasz Molak z Bolesławieckiego Stowarzyszenia „Aktywni”. – Podczas marszu mile widziane będą transparenty, okolicznościowe banery oraz wszystko to, co podkreśli nasze przywiązanie do wartości rodziny – dodaje.

Pozostałymi organizatorami bolesławieckiego marszu są Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Stowarzyszenie „Rodzina Polska”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama