Nowy numer 3/2021 Archiwum

Sylwester Chęciński w Legnicy

Reżyser trylogii o Kargulu i Pawlaku będzie gościem Legnickiej Akademii Filmowej. W czwartek, 14 sierpnia popracuje z "warsztatowiczami".

Niedługo ruszy 22. Legnicka Akademia Filmowa. To jedne z najstarszych i najlepszych w kraju warsztatów filmu animowanego, podczas których uczestnicy uczą się samodzielnego robienia filmów. W tym roku warsztaty prowadzą znakomici specjaliści od animacji. Wszystkie miejsca na tegoroczne warsztaty rozeszły się w mgnieniu oka.

- Co roku było wielu chętnych, ale zawsze zostawialiśmy kilka rezerwowych miejsc dla spóźnialskich. Tymczasem w tym roku chętnych zgłosiło się tylu, że nawet miejsca z listy rezerwowej dawno zostały pozajmowane - mówi Paulina Wrzeszcz z Legnickiego Centrum Kultury.

W warsztatach weźmie udział 45 osób, głównie dzieci i młodzieży, z całego kraju, m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Opola i Piotrkowa Trybunalskiego. Uczestnicy warsztatów będą poznawać sztukę samodzielnego tworzenia filmów animowanych pod okiem świetnych wykładowców.

Zajęcia poprowadzą m.in. Stanisław Lenartowicz, autor m.in. polskiej wersji "Ulicy Sezamkowej" i znakomity spec od filmowych efektów specjalnych, oraz  Anita Dąbrowska - laureatka grand prix Festiwalu Animator 2014. Na jeden dzień do uczestników warsztatów przyjedzie także znany reżyser i scenarzysta Sylwester Chęciński, twórca tryptyku o Kargulu i Pawlaku: "Sami swoi", "Nie ma mocnych", "Kochaj albo rzuć".

Tego samego dnia w Galerii Satyrykon odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy "Kajko i Kokosz -
najdzielniejsi woje Mirmiła". Będzie można zobaczyć oryginalne tablice wykonane przez Janusza Christę, twórcę Kajka i Kokosza. Tablice udostępniła wnuczka artysty, Paulina Christa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama