Nowy numer 28/2018 Archiwum

Miedź w ogrodzie

Należącą do KGHM hutę miedzi „Legnica” odwiedziła polsko-holenderska grupa znawców sztuki. Poszukiwała elementów architektury do wystawy, przygotowywanej w królewskich Łazienkach.

Ekspozycja będzie nosiła tytuł „Ogród XXI wieku z pawilonem wystawienniczym. Rewitalizacja obszaru Łazienki Królewskie”.
- Goście postanowili zaczerpnąć inspiracji do wzbogacenia królewskich ogrodów w miejscu o głęboko zakorzenionych tradycjach, a zarazem znanym z produkcji czystego metalu - wyjaśnia Anna Osadczuk z KGHM.
Wybór padł na legnicką hutę.
- Zwiedzanie połączone z prezentacją miedzi ujętej w poszczególnych fazach procesu technologicznego wywarło na gościach duże wrażenie - zaznacza A. Osadczuk.
Metal o niezwykłych właściwościach może znaleźć zastosowanie przy wspólnej realizacji projektu architektonicznego w Łazienkach Królewskich.
W składzie delegacji znaleźli się Tadeusz Zielniewicz, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Waldemar Szczerba, koordynator projektu, oraz prof. Stanisław Fiszer, architekt.
Efektem wizyty są pierwsze wizjonerskie pomysły na wykorzystanie w artystyczny sposób katody, anody, wlewów czy też miedzianych granul.
« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma