Nowy numer 25/2018 Archiwum

Karkonosze: remonty szlaków turystycznych

W Karkonoszach rozpoczęły się prace remontowe na trzech szlakach turystycznych - na około 4 km tras zostanie m.in. odbudowana zniszczona nawierzchnia oraz wyremontowane zostaną kładki i pomosty.

Prace w Karkonoskim Parku Narodowym rozpoczęły się na szlaku zielonym - od Hali Szrenickiej do granicy KPN; niebieskim - na tzw. Czeskiej Ścieżce, czyli od granicy KPN do szlaku żółtego prowadzącego do schroniska Pod Łabskim Szczytem oraz na szlaku niebieskim - tzw. Koralowej Ścieżce, od III drogi do Paciorków i od Rozdroża Pod Śmielcem do Czarnej Przełęczy.

Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Karkonoskiego Parku Narodowego Michał Makowski, szlaki te nie są zamknięte, jednak turyści wybierający się na te trasy powinni zachować pewną ostrożność.

"Remonty te są prowadzone bez użycia ciężkiego sprzętu. Prowadzimy te prace tak, aby nie przeszkadzać turystom, dlatego będziemy wdzięczni za zachowanie ostrożności i wyrozumiałość, gdy takie miejsca trzeba nieco obejść" - mówi Makowski.

Według niego prace te są konieczne po to, aby chronić przyrodę parku.

"Aby turyści nie wydeptywali ścieżek poza szlakami i nie niszczyli roślinności, potrzebna jest dobra nawierzchnia i odwodnienie na szlakach" - uważa Makowski.

Koszt rozpoczętych właśnie remontów szlaków to ponad 600 tys. zł, a ich zakończenie planowane jest na koniec października 2014 roku.

Prace te realizowane są w ramach projektu unijnego pn. "Ochrona najcenniejszych ekosystemów KPN", w ramach którego na remonty szlaków górskich przeznaczono około 15 mln zł. Są one prowadzone od 2009 roku, dzięki czemu udało się już wyremontować około połowę z blisko 130 km szlaków Karkonoskiego Parku Narodowego.

« 1 »

Zobacz także

  • Janusz
    10.08.2014 14:18
    Ale to jest daleko od Śnieżki, którą widać na zdjęciu!
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma