Nowy numer 33/2018 Archiwum

Patriotyzm na filmie

Zobacz wykonanie "Pałacyku Michla" przez pielgrzymów przed Mszą świętą w Lubszy.

Jednym z ważniejszych elementów tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę było wspomnienie 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tego dnia tj. 1 sierpnia legniccy pątnicy nocowali w Lubszy. Tam też spotkali się z Piotrem Szubarczykiem, który wygłosił konferencję o sensie tego powstańczego zrywu.

Przed Mszą świętą, która zaczęła się o godzinie W czyli 17.00, pielgrzymi zebrani w miejscowym kościele śpiewali pieśni patriotyczne.

Jedną z nich był "Pałacyk Michla", czyli pieśń powstała na barykadach walczącej stolicy.

Na poniższym króciutkim filmiku widać, że uczestnicy pielgrzymki z chęcią przyłączali się do śpiewu, któremu przewodził ks. Mariusz Jeżewicz SDB, przewodnim salezjańskiej "szósteczki".

Piotr Szubarczyk chwalił ich później, mówiąc:

- Dawno nie słyszałem takiego pięknego wykonania. Zdarza mi się spotykać z młodzieżą i wówczas proponuję im śpiew tej piosenki. Niestety, nie potrafią jej śpiewać. Wam wyszła ona przepięknie - chwalił pielgrzymów gość wieczoru .

Lubsza
Jędrzej Rams

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma