GN 43/2020 Archiwum

Chcemy wam pomagać

Bp Kiernikowski uczestniczył w legnickich obchodach Święta Policji. - Pojmujemy waszą służbę jako pracę nad człowiekiem. Chcemy wam w tym pomagać - mówił do policjantów ordynariusz legnicki.

- Policjanci są w służbie społeczności. Ta idea to jest kształtowanie wszystkich relacji, jakie są pomiędzy ludźmi. Wiadomo - z powodu zła, które weszło do serca człowieka, te relacje nie zawsze są poprawne. Dlatego potrzeba stróżów. Potrzeba prewencji. Czasem trzeba też represji - zaznaczył. - I to jest wszystko praca nad człowiekiem - indywidualnym i nad społecznością. I tak pojmujemy waszą służbę, panie i panowie. I chcemy wam pomagać. Myślę tu o całej rzeczywistości kościelnej z jej strukturami i wszystkich relacjach, które się tworzą dzięki waszej służbie i dzięki posłudze duchowieństwa - mówił ordynariusz legnicki do kadry oficerskiej i podoficerów policji, którzy zebrali się w sali hotelu "Qubus" w Legnicy.

Uroczysta odprawa odbyła się w 95. rocznicę powołania do życia polskiej policji. Podczas spotkania kilkudziesięciu funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie policyjne. Wielu zasłużyło na wyróżnienia i odznaczenia. Wśród nich był sierż. sztab. Jacek Taradajczyk, który w minioną niedzielę uratował w Rokitkach tonącego plażowicza. Awanse, odznaczenia i nagrody wręczał pierwszy zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Zbigniew Skwierawski.

Chcemy wam pomagać   W sali hotelu "Qubus" na wyższe stopnie policyjne awansowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy Roman Tomczak /Foto Gość

Wśród zaproszonych gości byli m.in. rodziny policjantów, przedstawiciele władz samorządowych oraz służb mundurowych. Nie zabrakło przedstawicieli Kościoła legnickiego, m.in. diecezjalnego kapelana policjantów ks. Józefa Borowskiego. Odnosząc się do pracy policji, bp Zbigniew Kiernikowski zwrócił uwagę na konieczność współpracy Kościoła i służb policyjnych.

- Niech ta współpraca będzie jak najlepsza. Niech wasze rodziny jak najmniej odczuwają waszego braku, waszej nieobecności związanej z wykonywaną pracą. I niech będzie wielkie uznanie dla waszej pracy ze strony całej społeczności - mówił ordynariusz legnicki. Gratulując wszystkim wyróżnionym i awansowanym, życzył im opieki opatrzności Bożej. - Miejcie życzliwość ze strony ludzi i pomoc od Tego, do którego należy wszelka władza, poszanowanie ludzkich sumień i serc. Szczęść, Boże!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama