Nowy numer 38/2023 Archiwum

W rękach Maryi

Jesteście pierwszymi, którzy mają możliwość poznać logo naszej diecezji.

Chodzi o logo, które powstało z inicjatywy diecezjalnego komitetu przygotowującego pobyt na naszym terenie dla uczestników Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

Nie wolno mylić go z tym, które jest emblematem całej inicjatywy o nazwie Światowy Dzień Młodzieży Kraków 2016.

Pomysł na logo dla diecezji wziął się stąd, że na kilka dni przed przyjazdem do Krakowa na spotkanie z papieżem Franciszkiem, młodzi z całego świata będą rozlokowani w całej Polsce, we wszystkich diecezjach.

Pojawiła się zatem propozycja, aby poszczególne diecezje pomyślały nad hasłem dla siebie oraz ewentualnie logotypem. Miałyby one opisywać najważniejsze charakterystyczne cechy duchowości danego regionu. Dla przykładu można podać diecezję kaliską, którą opisują słowa "Dom Józefa", bo tam znajduje się znane w całej Polsce sanktuarium św. Józefa.

Dla diecezji legnickiej hasłem przewodnim stały się słowa „Domus Mariae”, czyli Dom Maryi.

- Nawiązują one do napisu widniejącego nad wejściem do bazyliki krzeszowskiej „Domus Gratiae Sanctae Mariae”, czyli Dom Łaski Świętej Maryi. W ten sposób podkreślamy maryjny rys duchowości Dolnego Śląska – tłumaczy ks. Robert Bielawski z diakonii medialnej.

W galerii znajduje się objaśnienie poszczególnych kolorów oraz symboli tworzących logo naszej diecezji. Jak wam się podoba?

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast