Nowy numer 47/2020 Archiwum

Zawiszacy na walizkach

Zanim skauci wyjadą na wakacyjne obozy, spotykają się na uroczystości rozesłania.

Tegoroczne rozesłanie Hufca Gryfowskiego ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” odbyło się w parafii pw. św. Józefa Robotnika w Olszynie.

- Jest to czas, kiedy powierzamy Panu Bogu nasze obozy, wędrówki i wszelkie wakacyjne aktywności harcerskie - tłumaczy Martyna Tomczyk.

Wilczki, harcerki i przewodniczki spotkały się rano w parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Olszynie i rozpoczęły dzień apelem. Potem odbyły się gry i zabawy, a szefowe wraz z duszpasterzem udały się na radę hufca podsumować cały rok pracy. Najważniejszym punktem dnia była Eucharystia, której przewodniczył ks. Tomasz Metelica, duszpasterz Hufca Gryfowskiego.

Na zakończenie spotkania odbyło się ognisko, na które przybyli także rodzice. Po południu wszyscy rozjechali się do domów z nadzieją, że tegoroczne wakacje obfitować będą w wiele fantastycznych przygód.

Wilczki swój obóz organizują w Rząsinach, harcerki czeka wyjazd na Eurojam do Francji - wielki obóz, w którym udział wezmą skauci z całego świata, a przewodniczki udadzą się na wędrówkę w Bory Tucholskie.

- Mamy nadzieję, że będzie to dla nas niezapomniany czas! - dodaje Martyna Tomczyk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama