Nowy numer 44/2020 Archiwum

Policja przygląda się cyklistom

Na całym Dolnym Śląsku ruszyła kampania "Rowerem bezpiecznie do celu". Policjanci rozdają kamizelki odblaskowe i przepytują z przepisów.

Na terenie wielu powiatów w diecezji legnickiej odbywają się spotkania policjantów z drogówki z mieszkańcami. Wszędzie przypominane są najważniejsze informacje na temat bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach. Głównie - dzieciom i młodzieży.

- Latem bardzo wielu z nich korzysta z roweru jako formy rekreacji, a także środka transportu. To dobry okres, aby przypomnieć wszystkim rowerzystom o zasadach bezpieczeństwa na drodze - wyjaśnia asp. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W związku z kampanią policjanci z KPP w Lubaniu sprawdzali umiejętności i znajomość przepisów w specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego. W powiecie bolesławieckim spotkali się z kolonistami z Kliczkowa oraz dziećmi z osiedla przy ul. Kościuszki. Wspólnie omawiali zasady rowerowego bezpieczeństwa i przepisy obowiązujące rowerzystów i pieszych.

W innych powiatach (m.in. wrocławskim, średzkim czy świdnickim) policjanci z Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego spotkali się z dziećmi na półkoloniach, znakowali rowery i wręczali zawieszki odblaskowe. W powiecie oleśnickim zatrzymywali każdego napotkanego rowerzystę, aby przekazać mu kamizelkę odblaskową oraz sprawdzić, czy wyposażenie i stan techniczny roweru pozwala na dalszą jazdę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama