Nowy numer 39/2023 Archiwum

Dziś rusza "Świat pod Kyczerą"

W kilku miastach diecezji przez sześć dni królować będzie folklor i egzotyka. Przyjadą zespoły m. in. z Rosji, Czech, Kostaryki, Serbii, Turcji, a nawet z Tajwanu.

Dolnośląska część Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Świat pod Kyczerą" rozpocznie się dziś w Legnicy.

Impreza, dzięki której można zwiedzić świat nie ruszając się ze swego miasta, zakończyła już swoją małopolską edycję i przyciągnęła tam tłumy! Teraz zawitała na Dolny Śląsk.

Jak informuje Edyta Golisz z Ego Media, agencji współpracującej z festiwalem, barwna impreza odwiedzi w tym roku nie tylko Legnicę, ale także Wrocław, Rudną, Wołów, Lisiec, Radwanice i wiele innych miejscowości.

- Zaplanowano ponad 20 koncertów! Ten stworzony przez Łemków niezwykły festiwal łączy narody, kultury, łamie stereotypy...  Po prostu jest wyjątkowy! - zapewnia.

Dziś artyści zagrają koncerty w Legnicy. Będą też animacje (m. in. w Pogotowiu Opiekuńczym, noclegowni, Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, Domu Dziennego Pobytu oraz Domu Pomocy Społecznej).

Jutro zabawa przeniesie się do Jawora, pojutrze koncerty odbędą się w Rudnej. Na sobotę, 5 lipca, zaplanowano animacje w Radwanicach k. Polkowic i Liścu k. Lubina. Tegoroczną edycję "Świata pod Kyczerą" zakończy koncert na zamku Grodziec.

To już siedemnasta edycja festiwalu. Powołał go do życia Jerzy Starzyński, Łemek, wraz z Łemkowskim Zespołem Pieśni i Tańca "Kyczera".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast