Nowy numer 24/2018 Archiwum

W oczekiwaniu na ordynariusza

W najbliższą sobotę, 28 czerwca, odbędzie się ingres bp. Zbigniewa Kiernikowskiego do katedry legnickiej. Początek uroczystości o 11.00.

Rozpoczęcie uroczystej liturgii będzie miało miejsce w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy (ul. ojców Zbigniewa i Michała 1). Wcześniej kapłani przygotowują się do celebracji w korytarzach klasztoru oo. franciszkanów, przylegającym do kościoła.

Po wyruszeniu procesji o godz. 11, we wnętrzu świątyni nastąpi powitanie gości i przekazanie pastorału biskupów legnickich. Następnie procesja wyruszy do katedry, dokąd przybędzie ok. 11.20. W dniu ingresu nowego biskupa legnickiego przewidziana jest koncelebra dla wszystkich kapłanów.

Po zakończonej uroczystości ordynariusz legnicki zaprasza wszystkich uczestników liturgii na poczęstunek-agapę do ogrodów przy klasztorze oo. franciszkanów (ul. ojców Zbigniewa i Michała 1).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma