Nowy numer 25/2018 Archiwum

Policja szkoliła następców

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu, jak co roku przeprowadzili dla młodzieży specjalne szkolenie. Największą popularność zdobył pokaz tzw. technik operacyjnych.

Obóz kondycyjny dla uczniów klasy policyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu odbył się w ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Leśniańskim. Uczniowie spędzili tam pięć dni. Jeden wypełnili im zajęciami policjanci z Lubania.

W części teoretycznej uczniowie poznawali zadania, jakie wykonują na co dzień funkcjonariusze. Dlatego zadaniem nadkom. Dagmary Hołod z KPP w Lubaniu, organizowany corocznie obóz kondycyjny to także okazja do przybliżenia młodzieży wiedzy z zakresu pracy i zadań policji.

- A to z kolei może im się przydać podczas składania aplikacji do służby w policji, kiedy trzeba będzie przejść odpowiednie testy i wykazać się wiedza na temat pracy policji - podkreśla.

Sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu policyjnego   Sporym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu policyjnego KPP Lubań

Policjanci przygotowali również krótki pokaz technik interwencyjnych, który spotkał się z dużym zainteresowaniem młodzieży.

- Te techniki polegają m. in. na użyciu środków bezpośredniego przymusu, od kajdanek czy policyjnej pałki na sile fizycznej skończywszy - informuje nadkom. Dagmara Hołod.

Podczas praktycznych ćwiczeń każdy uczeń miał także okazję aby dokładnie poznać sprzęt służbowy i elementy policyjnego uzbrojenia. Zapoznali się z wyposażeniem radiowozu i mobilnych środków łączności. Mieli okazję przyjrzeć się z bliska hełmom, tarczom, kamizelkom ochronnym oraz niektórym rodzajom broni używanym przez policję.Był to kolejny już obóz kondycyjno-szkoleniowy dla przyszłych policjantów z lubańkiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Szkoła i komenda policji współpracują ze sobą od lat, uczestnicząc m. in. we wspólnych uroczystościach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma