Nowy numer 21/2018 Archiwum

Życie za ciasto

Już w niedzielę będzie można wspomóc polskie hospicjum na Litwie!

W najbliższą niedzielę warto wybrać się do kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Na ten dzień młodzież z tej parafii upiecze ciasta, które będzie można nabyć na zasadzie dobrowolnej ofiary na rzecz jedynego w Wilnie hospicjum. Nosi on imię wielkiego Polaka - bł. ks. Michała Sopoćki.

Hospicjum prowadzą siostry ze zgromadzenia sióstr Jezusa Miłosiernego.

Niedawno w parafii ojców franciszkanów gościła sama siostra Małgorzata Rak, dyrektorka placówki. Opowiedziała wówczas historię ośrodka, wskazując jednocześnie na wielkie problemy finansowe. Władze litewskie bardzo ograniczyły subwencję, jaką otrzymywała placówka. Obecnie brakuje ok. 60 tys. złotych na dalsze funkcjonowanie. Dlatego każda złotówka jest na wagę złota. Jeżeli zabraknie wsparcia, istnieje realne niebezpieczeństwo zamknięcia ośrodka po sierpniu.

Jeżeli ktoś chciałby wspomóc ośrodek, można napisać bezpośrednio do sióstr w Wilnie. Oto namiary:

ZGROMADZENIE SIÓSTR JEZUSA MIŁOSIERNEGO
Ul. Rasu 4a, LT 11 350 Vilnius
Tel 0037/05 212 10 90
e-mail: zsjmwilno@wp.pl

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • BJ
  04.07.2014 04:32
  Serdecznie dziekujemy parafii sw. Jana Chrzciciela za pomoc dla Wilenskiego
  Hospocjum.
  Dziekujemy ksiedzu proboszczowi za wyrazenie zgody na w/w akcje i mlodziezy, za przygo-
  towanie ciast.
  doceń 7

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma