Nowy numer 24/2018 Archiwum

Kaskadowo i bez oznaczeń

Przez cały dzień będą trwały wzmożone kontrole drogówki na szosach diecezji legnickiej. Na Dolnym Śląsku trwa właśnie policyjna akcja "Zwolnij, masz tylko jedno życie".

Celem akcji jest wyeliminowanie kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Jak wyjaśnia st. asp. Paweł Petrykowski, rzecznik komendanta wojewódzkiego policji, każdego dnia na drogach województwa dolnośląskiego ma miejsce od kilku do kilkunastu wypadków drogowych.

- Dlatego głównym celem dzisiejszych wzmożonych działań kontrolnych, realizowanych przez dolnośląskich policjantów, jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania przede wszystkim ograniczeń prędkości - wyjaśnia asp. Petrykowski.

Na drogach diecezji legnickiej już pojawiły się patrole oznakowane i nieoznakowane. W niektórych miejscach ustawione kaskadowo - jeden po drugim na tej samej trasie. Policjanci wyposażeni są m.in. w wideorejestratory, mierniki prędkości oraz alkotesty. W dzisiejsze działania zaangażowane są również Inspekcja Transportu Drogowego oraz straże gminne i miejskie.

Podczas kontroli na drogach policjanci zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących prędkości, ale również sprawdzają stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz stosowanie przez kierowców i pasażerów pasów bezpieczeństwa. Akcja "Zwolnij, masz tylko jedno życie" potrwa do wieczora.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma