Nowy numer 38/2018 Archiwum

Proboszczowie i wikarzy

Ogłoszono zmiany wśród duchowieństwa diecezji legnickiej.

Raz w roku ta informacja rozgrzewa łącza internetowe. W samo południe ogłoszono zmiany personalne wśród duchowieństwa w parafiach diecezji legnickiej.

Oto ta lista: TUTAJ

Trzech zasłużonych proboszczów odchodzi na emeryturę - ks. Józef Frąc dotychczasowy proboszcz w Jeleniej Górze-Sobieszowie, ks. Marian Sobczyk z par. pw. św. Jadwigi w Złotoryi oraz ks. Jerzy Marczak, dotychczasowy proboszcz w Ocicach.

Z kolei ks. Piotr Kutkiewicz oraz ks. Artur Kaproń zostali mianowani proboszczami. Pierwszy obejmie parafię w Rokitkach, drugi w Osiecznicy.

Do diecezji wraca ks. Mariusz Godek, dotychczas misjonarz w Ameryce Południowej. Wraca też z Austrii ks. Robert Dublański, który obejmie parafię Matki Bożej Królowej Polski w Wojcieszowie.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma