Nowy numer 44/2020 Archiwum

Kucharz dnia

Wojciech Wencel, felietonista „Gościa Niedzielnego”, będzie gościem „Salezjańskiego kociołka kultury”. Degustację przewidziano na tę sobotę.

To już kolejne spotkanie na które zaprasza parafia pw. św. Jana Bosko w Lubinie. Tym razem kucharzem dnia będzie Wojciech Wencel, poeta i publicysta. Gość będzie mówił na temat roli i sytuacji chrześcijanina w „piecu ognistym współczesnej kultury”.

Wojciech Wencel jest laureatem wielu nagród literackich, m.in. Fundacji im. Kościelskich, im. Józefa Mackiewicza, im. Franciszka Karpińskiego, im. Kazimiery Iłłakowiczówny, im. ks. Janusza St. Pasierba.

Ostatnio wydał „Odę do śliwowicy i inne wiersze z lat 1992-2012” oraz wybór felietonów „Listy z podziemia”. Felietonista tygodników „wSieci” i „Gość Niedzielny”.

Stały współpracownik dwumiesięcznika „Arcana”. Spotkanie zaplanowano na godz. 18. 00, 23 maja w sali teatralnej kościoła pw. św. Jana Bosko w Lubinie.

Natomiast na piątek, 30 maja, ta sama sala gościła będzie widzów filmu „Odważni”. Projekcja tego obrazu, który przeznaczony jest „dla prawdziwych mężczyzn i ojców, który sprawi, że będziesz śmiać się i płakać. Sprawi, że... uwierzysz” – tak reklamuje go plakat filmowy.  Projekcja tego filmu z przesłaniem („Walka o honor zaczyna się w domu”) odbędzie się o godz. 19.00.

Dwa dni później ta sama wspólnota współorganizuje wielki Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz wyruszy 1 czerwca z kościoła pw. św. Jana Bosko. Będzie prowadził ulicami Lubina, aby ok. godz. 16.00 zatrzymać się na błoniach koło Wzgórza Zamkowego, gdzie przewidziano piknik rodzinny.

Marsz dla Życia i Rodziny przygotowali wspólnie Salezjańska Wspólnota Rodzin „Nazaret”, Domowy Kościół – gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie, oraz Salezjańskie Gimnazjum im. św. Dominika Savio. Patronat nad marszem objął m. in. bp Stefan Cichy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama