Nowy numer 7/2019 Archiwum

Znamy datę ingresu!

Uroczyste objęcie urzędu przez nowego biskupa legnickiego odbędzie się 28 czerwca.

Nominat na stolicę biskupią w Legnicy bp Zbigniew Kiernikowski swoją posługę w diecezji  obejmie uroczyście od momentu ingresu liturgicznego do katedry. Ten zaplanowano na sobotę 28 czerwca. 

Data została wyznaczona na 9 dni po zakończeniu I Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego. Temu bowiem wydarzeniu ma przewodniczyć jeszcze bp Stefan Cichy, administrator apostolski diecezji legnickiej. Jest to podziękowanie, jakie wobec bp. Stefana skierował abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce. Chciał w ten sposób podziękować biskupowi-seniorowi za troskę nad pięknem liturgii, której hierarcha poświęcił całe swoje życie. 

Uroczystość wprowadzenia do katedry nowego biskupa ordynariusza ma swoje szczególne znaczenie. Podczas niej składany jest hołd tzw. homagium, który symbolizuje posłuszeństwo i wierność wiernych wobec władzy apostolskiej reprezentowanej w osobie nowego biskupa.

Informacje o godzinie rozpoczęcia liturgii oraz sprawach szczegółowych zostaną podane w najbliższym czasie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL