Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy Gościa Legnickiego

Legnicki

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O Diecezji
    • KURIA
    • BISKUPI
    • PARAFIE
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 50/2025
    GN 50/2025 Dokument:(9523960,Przysypane perły, zapomniane diamenty)
  • Historia Kościoła (13) 01/2026
    Historia Kościoła (13) 01/2026 Dokument:(9518411,W listach (do) Jana Pawła II najważniejsze jest to…że w ogóle zostały napisane)
  • GN 49/2025
    GN 49/2025 Dokument:(9515780,Szlachetne ryby i morskie potwory)
  • Gość Extra 4/2025 (14)
    Gość Extra 4/2025 (14) Dokument:(9516809,Biblijna szkoła codzienności. Edytorial nowego wydania „Gościa Extra”)
  • GN 48/2025
    GN 48/2025 Dokument:(9507866,Metoda na życie)
legnica.gosc.pl → Wiadomości z diecezji legnickiej → Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał...

Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał... przejdź do galerii

Odpowiedź na takie pytanie padła w kościele pw. św. Jadwigi w Legnicy.

 
Wielkim plusem tej „kościelnej sceny” jest rzadko spotykana bliskość widzów i aktorów. Magdalena Święcicka

W kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się światowa premiera spektaklu pt. „Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał” na podstawie powieści „Oścień śmierci” pióra Paula L. Maiera.

Motywem przewodnim powieści jest odkrycie archeologiczne, jakiego dokonano w Izraelu. Znaleziono tam grób Józefa z Arymatei. Dr Jonathan Weber, profesor Harvardu i biblista, odkrywa w nim list, który może wstrząsnąć chrześcijaństwem. Jest w nim bowiem mowa, że ciało Jezusa wykradziono. Nie było żadnego zmartwychwstania! Nasza wiara jest próżna!

– Chcąc jak najlepiej zgrać, wczuwaliśmy się w to, co mogli odczuwać bohaterowie powieści. Muszę powiedzieć, że gdy zaczyna się myśleć, że faktycznie, mogło nie być zmartwychwstania, świat zaczyna czarnieć. Wszystko traci sens. Na co dzień żyjemy mniejszą bądź większą wiarą. Ale strach pomyśleć, co by było, gdyby jej zabrakło – mówi Feliks Błażusiak, jeden z aktorów.

Tak ambitne przestawienie pokazał parafialny teatr o nazwie „Żywe słowo”.

– Jest to już trzecie przedstawienie grane przez parafian. Pierwszym były jasełka. W zeszłym roku był to „Gość oczekiwany” Zofii Kossak- Szczuckiej. Po prostu parafianie chcą dzielić się „żywym słowem”. Miejsce w kościele jest też dla takiego sposobu pokazywania wiary i jej wpływu na życie – mówi ks. Wiesław Walendziak, proboszcz.

Sukces to słowo, które najlepiej opisuje dotychczasowe reakcje publiczności. Zeszłoroczne przedstawienie zostało odegrane ponad 10 razy w centrach kultury kilku okolicznych miejscowości. A przecież aktorami są przecież „tylko” amatorzy. Nie można odmówić im jednak zaangażowania. Przygotowania trwały ponad kilka miesięcy. Pierwsze próby rozpoczęły się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia

« ‹ 1 › »
Problem ze zmartwychwstaniem

WIARA.PL DODANE 26.04.2014

Problem ze zmartwychwstaniem

Parafialny teatr ​Żywe Słowo wystawił swoją kolejną sztukę. Tym razem w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej aktorzy odpowiadali na pytanie, co by było gdyby Chrystus nie zmartwychwstał. Scenariusz oparty został o powieść „Oścień śmierci” pióra Paula L. Maiera. Zdjęcia: Magdalena Święcicka.  
oceń artykuł Pobieranie..

Jędrzej Rams

|

GOSC.PL

publikacja 26.04.2014 10:16

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • CHRYSTUS
  • LEGNICA
  • ZMARTWYCHWSTANIE
  • ŚW. JADWIGA ŚLĄSKA

Polecane w subskrypcji

  • Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
    • Temat Gościa
    • Marcin Jakimowicz
    Największe odkrycie archeologiczne XX wieku? Nie odkrycie grobowca Tutenchamona, a znalezienie kości św. Piotra
  • Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
    • Duchowość
    • Franciszek Kucharczak
    Adwent ze św. Augustynem: Kochaj, a nie zechcesz byle czego
  • Belgia nie odda rosyjskich miliardów
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Belgia nie odda rosyjskich miliardów
  • Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
    • Świat
    • Piotr Legutko
    Czy wojna na Ukrainie osiągnęła punkt krytyczny? Rozmowa z Janem Piekło
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • KSJ
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X