Jest wśród nas!

Rozpoczęła się peregrynacja obrazu Matki Bożej Szensztackiej.

Miejscem rozpoczęcia wędrówki po parafiach naszej diecezji był kościół pw. Chrystusa Króla w Bolesławcu. Eucharystii przewodniczył bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy.

Wybór tej parafii na początek peregrynacji nie był przypadkowy. Tutaj powstał pierwszy krąg Ruchu Szensztackiego w naszej diecezji. Dzisiaj istnieje ich 40 rozsianych w kilkunastu parafiach.

Wizyta Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej zakończy się 30 kwietnia. Po drodze trafi ona m.in. do Osłej, Nowogrodźca i niektórych parafii w Bolesławcu.

Peregrynacja odbywa się w 100. rocznicę powstania ruchu. Ten został założony w miejscowości Schönstatt niedaleko Koblencji. Dziś w Ruchu Szensztackim istnieje ponad dwadzieścia różnych wspólnot: młodzież i dorośli, kobiety i mężczyźni, żyjący samotnie i rodziny, kapłani i świeccy. Wspólna duchowość, przymierze miłości z Maryją, a także tzw. sanktuarium, które jako kopię Prasanktuarium – kaplicę z Szensztatu, można dziś znaleźć w ponad 180 miejscach na wszystkich kontynentach – jednoczą i łączą różne wspólnoty i narodowości Ruchu Szensztackiego.

Jedną z idei ruchu jest pielgrzymowanie tzw. kapliczek po rodzinach. Powstają kręgi rodzin, które włączają się w dzieło apostolatu. Wspólna modlitwa całej rodziny oraz sąsiadów i znajomych staje się okazją do składania świadectwa chrześcijańskiego życia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..