Nowy numer 24/2018 Archiwum

Gościnna cerkiew

Rzymscy katolicy i grekokatolicy wspólnie pomodlą się w niedzielę za pokój na świecie.

W najbliższą niedzielę o godz. 12 w greckokatolickiej cerkwi pw. Zaśnięcia NMP w Legnicy zostanie odprawiona Msza święta w intencji pokoju na Ukrainie.

Liturgii będzie przewodniczył jednak kapłan obrządku łacińskiego. Ks. Roman Lubański jest wikarym parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy.

- Będziemy modlić się za naród ukraiński i za pokój na świecie. Cerkiew gromadzi głównie ludzi pochodzących z tamtych terenów tj. Ukraińców i Łemków. Wielu z nich posiada krewnych po tamtej stronie granicy. Chcemy też pokazać piękno tej świątyni. Może to być pierwsza w życiu okazja, aby tam wejść i zachwycić się jej pięknem. Warto to zrobić, bo przecież jesteśmy jednym Kościołem, tyle, że z nieco inną liturgią - mówi ks. Roman Lubański.

Cerkiew znajduje się przy ul. Wrocławskiej 180.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma