Nowy numer 24/2018 Archiwum

By zamanifestować prawdę...

W Niedzielę Palmową z katedry legnickiej wyruszy VI Legnicki Marsz dla Życia i Rodziny.

- Pójdziemy legnickimi ulicami, by zamanifestować prawdę o wartości życia każdego człowieka i domagać się poszanowania tych najsłabszych - nienarodzonych - mówi Anna Zenka z biura Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Legnickiej.

VI Legnicki Marsz dla Życia i Rodziny wyruszy z katedry legnickiej w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia o godz. 14. Recepcje marszu czynne będą już od godz. 12, przyjmując zgłoszenia od grup i osób indywidualnych.

- Uprzejmie prosimy uczestników, by najpierw potwierdzili swój udział w Marszu w recepcjach oraz wspomogli organizatorów ofiarą w wysokości 5 zł - apeluje Anna Zenka. - Za tę kwotę każdy uczestnik otrzyma identyfikator, smycz, poczęstunek, ubezpieczenie. Koszty te obejmują także organizację koncertu.

Na 15.30 zaplanowano Eucharystię w kościele Matki Bożej Królowej Polski, którą zakończy wręczenie Iskry Miłosierdzia przedstawicielom dekanatów diecezji legnickiej. O 16.45 przewidziano poczęstunek, a o 17.30 - koncert "Wierzymy Miłości".

Wystąpi młodzież Warsztatów Muzycznych, uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy oraz soliści: Anna Wolfinger i Katarzyna Bogusz. Koncert poprowadzą Hubert Kowalski i Paweł Bębenek.

Obchody związane ze Światowym Dniem Młodzieży zakończą się ok. 19.30.

- Serdecznie zapraszamy do przybywania z własnymi transparentami oraz symbolami parafii, wspólnot i organizacji - zachęca Anna Zenka. - Zapraszamy rodziny, zwłaszcza te wielodzietne, wszystkich ludzi dobrej woli, także innych wyznań i obrządków.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma