Nowy numer 2/2021 Archiwum

U stóp Jasnogórskiej Pani przejdź do galerii

Kilka tysięcy młodych ludzi wzięło udział w dorocznej, diecezjalnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę.

Pierwsze autokary z maturzystami zaczęły pojawiać się już przed południem. O godz. 11 maturzyści wysłuchali konferencji „Obrona życia dzisiaj”, którą przedstawił zgromadzonej w sanktuarium jasnogórskim młodzieży dr Antoni Zięba.

W samo południe rozpoczęła się zaś Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu. Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji legnickiej, bp Stefan Cichy. Do koncelebry stanął m. in. bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy naszej diecezji. On też wygłosił homilię do tłumnie zgromadzonej w kaplicy młodzieży.

Bp Mendyk mówił m. in. o potrzebie bycia ludźmi sumienia. Nawiązał tym samym do słów bł. Jana Pawła II, które podały podczas najkrótszej wizyty papieża w Polsce w 1995 r. 

- Kiedy przychodziliście na świat był właśnie rok 1995. Jan Paweł II przyjechał wtedy do Skoczowa, żeby uczcić św. Jana Sarkandra. I wtedy powiedział: „Polska potrzebuje ludzi sumienia”. Dziś wy bądźcie tymi ludźmi sumienia. A dobrze ukształtować sumienia nie da się inaczej, jak tylko przez bycie posłusznym Bożemu Słowu - mówił na Jasnej Górze bp Marek Mendyk.

Pielgrzymkę zakończyła Droga Krzyżowa wałami jasnogórskimi, w której oprócz maturzystów z diecezji legnickiej wzięła udział młodzież m. in. z diecezji kaliskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama