Nowy numer 21/2018 Archiwum

U stóp Jasnogórskiej Pani przejdź do galerii

Kilka tysięcy młodych ludzi wzięło udział w dorocznej, diecezjalnej pielgrzymce maturzystów na Jasną Górę.

Pierwsze autokary z maturzystami zaczęły pojawiać się już przed południem. O godz. 11 maturzyści wysłuchali konferencji „Obrona życia dzisiaj”, którą przedstawił zgromadzonej w sanktuarium jasnogórskim młodzieży dr Antoni Zięba.

W samo południe rozpoczęła się zaś Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu. Mszy św. przewodniczył ordynariusz diecezji legnickiej, bp Stefan Cichy. Do koncelebry stanął m. in. bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy naszej diecezji. On też wygłosił homilię do tłumnie zgromadzonej w kaplicy młodzieży.

Bp Mendyk mówił m. in. o potrzebie bycia ludźmi sumienia. Nawiązał tym samym do słów bł. Jana Pawła II, które podały podczas najkrótszej wizyty papieża w Polsce w 1995 r. 

- Kiedy przychodziliście na świat był właśnie rok 1995. Jan Paweł II przyjechał wtedy do Skoczowa, żeby uczcić św. Jana Sarkandra. I wtedy powiedział: „Polska potrzebuje ludzi sumienia”. Dziś wy bądźcie tymi ludźmi sumienia. A dobrze ukształtować sumienia nie da się inaczej, jak tylko przez bycie posłusznym Bożemu Słowu - mówił na Jasnej Górze bp Marek Mendyk.

Pielgrzymkę zakończyła Droga Krzyżowa wałami jasnogórskimi, w której oprócz maturzystów z diecezji legnickiej wzięła udział młodzież m. in. z diecezji kaliskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma