Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wyślij paczkę na Ukrainę

Caritas Diecezji Legnickiej otrzymała listę 129 ukraińskich rodzin, które potrzebują pomocy. Każdy z nas może wysłać do nich paczkę. Jedna osoba - nawet do 20 kg.

W latach 80. polskie rodziny otrzymywały wsparcie w postaci paczek. Do naszego kraju, ogarniętego kryzysem niewydolnej, socjalistycznej gospodarki, wstrząsanego strajkami i uciskanego brakiem swobód obywatelskich, płynęła pomoc z Niemiec, Francji, Szwecji czy Holandii.

Dziś, kiedy w potrzebie są ukraińskie rodziny zagrożone kryzysem ekonomicznym, czasem poszkodowane i niepewne swego jutra, Caritas Polska i Poczta Polska przygotowały program, który może im pomóc. Akcja "Paczka na Ukrainę" umożliwia bezpłatne przesyłanie paczek do końca marca br.

- Bardzo zachęcam całe społeczeństwo do solidarności z narodem ukraińskim. Zorganizowanie takiej akcji to jest właśnie solidarność. Naród ukraiński przeżywa bardzo trudne chwile i dlatego taka paczka może obudzić w nich nadzieję, że jest ktoś, kto o nich myśli - mówi ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Caritas Diecezji Legnickiej otrzymała listę z danymi 129 rodzin z Ukrainy, które potrzebują pomocy. Aby móc wysłać paczkę rodzinie wskazanej przez naszą Caritas, należy zgłosić telefonicznie bądź mejlowo chęć pomocy: 076 72 44 300, legnica@caritas.pl.

Więcej szczegółów dotyczących wysyłki pracownicy Caritas Diecezji Legnickiej będą przekazywały po przyjęciu zgłoszenia. Już teraz wiadomo, że paczkę można wysłać bezpłatnie do końca marca br.

- Prosimy, jeśli to możliwe, o załączenie do paczki listu do rodziny, by nawiązać z nią kontakt osobisty. Można pisać po polsku - informuje Łukasz Żygadło z legnickiej Caritas.

Każda osoba fizyczna może wysłać jedną paczkę, która nie może ważyć więcej niż 20 kg. Wartość rzeczowa paczki nie może przekraczać 300 euro.

Wewnątrz możemy umieścić m.in. żywność pakowaną fabrycznie do 10 kg z wyłączeniem produktów żywnościowych pochodzenia zwierzęcego (w tym puszek mięsnych) oraz nową odzież.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama