Nowy numer 25/2018 Archiwum

Bp Vokál delegatem Czech

19 marca w Brukseli rozpoczną się obrady Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej (COMECE). Czechy będzie reprezentował ordynariusz sąsiedniej diecezji.

Tematami, jakimi zajmą się delegaci Kościołów w poszczególnych państw europejskich, będą m. in. zbliżające się wybory do europarlamentu, bezpieczeństwo danych i  migracje.

Obszarem zainteresowania delegatów będzie także poziom swobód religijnych w Europie. W sprawie nadchodzących wyborów do Parlamentu Europejskiego, hierarchowie Kościoła mają wydać w tej sprawie wspólne oświadczenie. Plenarne obrady Komisji Episkopatów Wspólnoty Europejskiej zakończą się 21 marca.

Przewodniczącym COMECE jest niemiecki kardynał Reinhard Marx, arcybiskup Monachium i Freising. Od niedawna jest także nowym przewodniczącym Konferencji Episkopatu Niemiec. Z kolei bp Jan Vokál, ordynariusz diecezji Hradec Králové, jest stałym delegatem Republiki Czeskiej przy COMECE.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma