Nowy numer 42/2018 Archiwum

Nowy wojewoda dolnośląski

Premier Tusk odwołał Marka Skorupę. Zastąpił go Tomasz Smolarz, poseł PO z Dzierżoniowa. Decyzja Donalda Tuska dla wielu nie jest zaskoczeniem.

Decyzję w tej sprawie ogłosił podczas dzisiejszej, specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej Rafał Trzaskowski, minister administracji i cyfryzacji. Jednak o zmianie na stanowisku wojewody dolnośląskiego mówiono w regionie już od dawna.

Aleksander Marek Skorupa jest kojarzony z Grzegorzem Schetyną, który pod koniec października ub.r. przegrał wybory na szefa dolnośląskiej Platformy. Nowy wojewoda to polityk utożsamiany z kolei z Jackiem Protasiewiczem, który zajął miejsce Schetyny.

Tomasz Smolarz ma 48 lat. Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego. Jest współzałożycielem Platformy Obywatelskiej i członkiem Rady Regionu Dolnośląskiego PO. Działa w stowarzyszeniu na rzecz remontu i renowacji zabytkowego kościoła pw. św. Jerzego w Dzierżoniowie oraz w Radzie Nadzorczej Fundacji Salus ProFamilia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy