Nowy numer 44/2020 Archiwum

Potrójny jubileusz TPD

Uroczyste posiedzenie zainaugurowało obchody 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Polsce oraz 70 lat organizacji na Dolnym Śląsku i Legnicy.

W ramach obchodów w mieście przygotowywanych jest szereg przedsięwzięć. Odbędzie się m.in. turniej szkół pt. „95 lat z TPD w służbie dziecku i rodzinie". Przygotowywane są także warsztaty dla przewodniczących kół i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej „W trosce o dziecko”.

Przewidziano także spotkanie laureatów statuetek „Nade wszystko dziecko” z lat 1998-2014, uroczysty koncert i Dzień Dziecka na sportowo. Wspólnej zabawie towarzyszyć będą zawodnicy  MKS Miedź Legnica i SK „Tylko Miedź”.

Celem obchodów jest m. in. ukazanie społeczeństwu dorobku TPD w służbie dziecku i rodzinie, poznawanie historii, towarzystwa oraz podkreślenie roli wolontariatu w niesieniu pomocy dzieciom i rodzinom żyjącym w niedostatku. Przygotowywane spotkania będą także popularyzowały sylwetki zasłużonych działaczy społecznych i przyjaciół TPD.

Nie mniej ważna będzie  przypomnienie o współpracy towarzystwa z władzami samorządowymi, służącej poprawie warunków życia rodzin, które najbardziej potrzebują opieki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama