Nowy numer 7/2019 Archiwum

Potrójny jubileusz TPD

Uroczyste posiedzenie zainaugurowało obchody 95-lecia Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Polsce oraz 70 lat organizacji na Dolnym Śląsku i Legnicy.

W ramach obchodów w mieście przygotowywanych jest szereg przedsięwzięć. Odbędzie się m.in. turniej szkół pt. „95 lat z TPD w służbie dziecku i rodzinie". Przygotowywane są także warsztaty dla przewodniczących kół i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej „W trosce o dziecko”.

Przewidziano także spotkanie laureatów statuetek „Nade wszystko dziecko” z lat 1998-2014, uroczysty koncert i Dzień Dziecka na sportowo. Wspólnej zabawie towarzyszyć będą zawodnicy  MKS Miedź Legnica i SK „Tylko Miedź”.

Celem obchodów jest m. in. ukazanie społeczeństwu dorobku TPD w służbie dziecku i rodzinie, poznawanie historii, towarzystwa oraz podkreślenie roli wolontariatu w niesieniu pomocy dzieciom i rodzinom żyjącym w niedostatku. Przygotowywane spotkania będą także popularyzowały sylwetki zasłużonych działaczy społecznych i przyjaciół TPD.

Nie mniej ważna będzie  przypomnienie o współpracy towarzystwa z władzami samorządowymi, służącej poprawie warunków życia rodzin, które najbardziej potrzebują opieki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL