Nowy numer 42/2018 Archiwum

Sąd nakazał aresztowanie Chinki

Sąd zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy wobec kobiety, która porzuciła na śmietniku noworodka. Chinka usłyszała już zarzut usiłowania zabójstwa. Grozi jej za to nawet dożywocie.

11 lutego na jednym ze śmietników przy ul. Hubala w Polkowicach mężczyzna zbierający puszki znalazł noworodka. Dziecko było owinięte w prześcieradło, włożone do kartonowego pudła.

Policja, która przyjęła zgłoszenie, po kilku godzinach odnalazła matkę dziecka. Okazała się nią 20-letnia obywatelka Chin. Kobieta od roku legalnie mieszka w Polsce, pracuje w jednym ze sklepów w Polkowicach.

Noworodka przewieziono do szpitala w Lubinie, gdzie został objęty opieką lekarską. Kobieta przyznała się do porzucenia dziecka. Z uwagi na to, że urodziła je poza warunkami szpitalnymi, również natychmiast została zabrana do szpitala.

Śledztwo prowadzone przez policję i prokuraturę dało podstawy do przedstawienia kobiecie zarzutu usiłowania zabójstwa dziecka. Sąd - na wniosek prokuratury - zastosował wobec Chinki 3-miesięczny areszt. Za czyn, o który jest podejrzana, grozi jej teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy