GN 43/2020 Archiwum

Karpacz wśród najgorszych?

Według ankiety „Wirtualnej Polski” stacja narciarska na Kopę to relikt minionej epoki. Serwis turystyka.wp.pl zapytał kilka tysięcy osób o najgorszy ośrodek narciarski w Polsce.

„W Karpaczu, położonym u stóp Śnieżki, znajduje się wiele stacji narciarskich, a najpopularniejszą z nich jest Kopa z 7 wyciągami i najdłuższą trasą mierzącą 2 km. Miejscowość ta jest zdaniem wielu turystów skansenem z czasów PRL-u. Nieuprzejma i arogancka obsługa, drogi i położony daleko od wyciągów parking, źle skomunikowane poszczególne wyciągi czy stalowe schody, którymi trzeba się wdrapać do wyciągu kanapowego na Kopę to największe zarzuty turystów” - pisze serwis turystyka.wp.pl.

Zdaniem autorów tekstu powszechna jest też opinia, że w ośrodku pod Śnieżką nikt się nie stara o turystów, bo większość z nich to klienci weekendowi i nie trzeba o nich zabiegać. Na Karpacz - jako najgorszy ośrodek narciarski w Polsce - zagłosowało w sumie 4,92 proc. ankietowanych.

Najgorzej wypadł Kasprowy Wierch w Zakopanem z ponad 20 procentami negatywnych opinii. W ankiecie internauci skarżyli się także na Jurgów, Bukowinę Tatrzańską, Szczyrk, stację Dwie Doliny w Muszynie-Wierchomli oraz Polanę Szymoszkową w Zakopanem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama