Nowy numer 42/2018 Archiwum

Nasi europosłowie a raport Lunacek

Tak głosowali ws. zatrważającego raportu Lunacek.

Dzisiaj Parlament Europejski przyjął tzw. raport Lunacek. Jest to dokument przygotowany przez posłankę do PE Urlikę Lunacek, w którym postuluje się m.in. przyznanie prawa do zawierania małżeństw osobom tej samej płci oraz adoptowanie przez takie pary dzieci. Więcej na jego temat można przeczytać na stronie www.gosc.pl.

Oto nazwiska posłów do Parlamentu Europejskiego z naszego, to znaczy dolnośląskiego okręgu wyborczego i ich postawy w tym głosowaniu:

Ryszard Legutko (Prawo i Sprawiedliwość - Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy) - głosował za odrzuceniem raportu;

Piotr Borys (Platforma Obywatelska - Europejska Partia Ludowa) - głosował za odrzuceniem raportu;

Za przyjęciem głosowała przedstawicielka Sojuszu Lewicy demokratycznej Lidia Geringer de Oedenberg. Tak mówiła o tym projekcie podczas styczniowej debaty:

"Panie Przewodniczący! W 78 krajach na świecie dobrowolne akty seksualne pomiędzy osobami dorosłymi tej samej płci uważa się za przestępstwo. W siedmiu z nich jest ono karane śmiercią, w pozostałych więzieniem.

Osoby z grup LGBT są bardzo często dyskryminowane, padają ofiarami przemocy w wielu częściach świata. Niepokoją niezwykle represyjne ustawy przeciwko członkom tej społeczności uchwalone w ostatnim czasie np. w Ugandzie, Indiach i Nigerii.

Prawa człowieka są powszechne i nienaruszalne, dlatego muszą być chronione i gwarantowane bez względu na orientację seksualną danej osoby czy jej tożsamość płciową. Unia Europejska, walcząca u swych podstaw o bezwarunkowe poszanowanie praw człowieka, powinna zrobić wszystko, co w jej mocy by chronić i wzmacniać zasadę niedyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Komisja Europejska, Służba Działań Zewnętrznych oraz państwa członkowskie muszą brać pod uwagę prawa człowieka także w relacjach z państwami, których problem ten dotyczy i które są często stronami umów z Unią."

Pozostali europosłowie z naszego okręgu - Danuta Jazłowiecka (Platforma Obywatelska) i Jacek Protasiewicz (PO) - nie głosowali.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy