Nowy numer 42/2018 Archiwum

Talent i serce - najmłodszym

W jaworskim Teatrze Miejskim odbył się XIV Koncert Charytatywny „Młodzież - Dzieciom”. Koncert zorganizowało Stowarzyszenie Rodzin Katolickich przy par. pw. Matki Bożej Różańcowej.

Występy taneczne i wokalne na scenie, znakomite ciasta w kawiarence, a sercach młodych uczestników, gorąca chęć pomocy najuboższym. W bloku tanecznym wystąpili m. in. tancerze ze Studia Kdance I, członkowie grupy tańca towarzyskiego oraz tancerze turniejowi, finaliści Otwartych Mistrzostw Polski w Freestyle w Twardogórze i Otwartych Mistrzostw Polski Hip Hop w Żaganiu. Na scenie zaprezentowali się również laureaci Konkursu Kolędniczego Jaworskie Gody: Zuzanna Armatys i Szymon Ciesielski.

W drugim bloku – wokalnym, wystąpili Arkadiusz Pawlikowski i Tomasz Połącarz, uczestnicy przeglądu „Bliżej gwiazd”, którym akompaniował ks. Krzysztof Lewicki. Gwiazdą koncertu był klarnecista Sławomir Zawadzki, stypendysta Miasta Jawora, absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej.

Wielkim powodzeniem cieszyła się mała kawiarenka zorganizowana w foyer teatru. Na stołach serwowano wyśmienite wypieki przygotowane przez członków Stowarzyszenia Rodzin Katolickich i osoby wspierające koncert, których talent do cukiernictwa znany jest od lat. W tym roku nie były to tradycyjne ciasta, a nowości i wyszukane arcydzieła, które zachwycały swym smakiem i wyglądem.

- Kolejna edycja koncertu przerosła nasze najśmielsze oczekiwania - powiedział Artur Urbański, przedstawiciel Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. - Teatr był wypełniony po brzegi, wszystkie bilety wyprzedane, a ciasto rozchodziło się w mgnieniu oka. Każdy z występów młodych artystów był wyjątkowy, dzieci i młodzież zaprezentowały się naprawdę wspaniale. Młodzież, przy naszej pomocy, przekazała dzieciom najcenniejszy dar - swój talent i swoje serce, co znajdzie przełożenie w 900 obiadach dla najbiedniejszych dzieci w jaworskich szkołach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy