GN 2/2019 Archiwum

Jest kasa na zabytki

Ministerstwo dofinansuje remonty kilku świątyń z naszej diecezji.

Z Warszawy nadeszły dobre wiadomości. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozdało pieniądze w ramach tegorocznego budżetu przeznaczonego na ratowanie zabytków.

W diecezji legnickiej pieniądze trafią do:

- bazyliki mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie - 100 tys. zł

- kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu - 200 tys. zł na remont ołtarza głównego oraz 250 tys. zł na remont elewacji. Dodatkowo 250 tys. zł ministerstwo przekaże Starostwu Powiatowemu na remont elewacji jednego z budynków DPS, który przylega do kościoła.

- parafii Miłkowice na remont kościoła w Siedliskach - 200 tys. zł

Nie udało się zdobyć pieniędzy legnickim parafiom Trójcy Świętej, katedralnej pw. św. Piotra i Pawła, oraz pw. św. Jana Chrzciciela.

Pieniądze z ministerialnej puli trafiły też do legnickiej parafii ewangelicko-augsburskiej na dalszy remont wież kościoła mariackiego.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy