Nowy numer 42/2018 Archiwum

Pięćdziesiąt dróg do kapłaństwa

Diecezja Hradec Králové wydała broszurę, zawierającą świadectwa 50 księży posługujących w diecezji. Książka ma być lekturą na Wielki Post.

- Każde z pięćdziesięciu świadectw jest osobną opowieścią o własnej drodze do kapłaństwa jednego z naszych księży. Książka jest ułożona tak, aby czytelnik czytał jedno świadectwo dziennie, przez cały Wielki Post, a nawet kilka dni przed Środą Popielcową - wyjaśnia Petr Suchomel, sekretarz bp. Jana Vokála, ordynariusza hradeckralovskiego.

Broszura nosi tytuł "Post w Roku Powołań". Nawiązuje do wcześniejszych publikacji, które ukazywały się z okazji Adwentu, Wielkiego Postu i Wielkanocy w ramach ogłoszonego przez papieża Benedykta XVI Roku Wiary.

- Tym razem, inspirowani Diecezjalnym Rokiem Powołań, nasi księża dzielą się osobistym świadectwem podążania za Chrystusem - dodaje Petr Suchomel.

W opowieściach księży zawartych w broszurze można znaleźć także nawiązania do tekstów ewangelicznych, związanych z każdym dniem Wielkiego Postu. Z publikacji, a zwłaszcza z tego, że tak wielka liczba księży chciała podzielić się z czytelnikami swoimi przemyśleniami, cieszy się bp Jan Vokál.

- Odbieram to jako ich wkład w Diecezjalny Rok Powołań. Jednocześnie dziękuję, że właśnie w taki sposób otwierają swoje serca - powiedział ordynariusz hradeckralovski.

Książka będzie dostępna w parafiach mniej więcej w połowie lutego. Można ją jednak zamówić już teraz, pisząc na adres: biskupstvi@bihk.cz.

Cena - 45 koron czeskich (ok. 7 zł) plus koszty przesyłki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy