Nowy numer 44/2020 Archiwum

300 ofiarowanych Bogu przejdź do galerii

Życie konsekrowane ma w naszej diecezji wiele odcieni. Widać je było w legnickiej katedrze.

Tegoroczny Światowy Dzień Życia Konsekrowanego wypadał w niedzielę, 2 lutego. W legnickiej katedrze spotkały się tego dnia osoby, które żyją i pracują we wspólnotach zakonnych. Jest to szczególny moment w ciągu roku, ponieważ Kościół modli się wówczas za te osoby w sposób szczególny.

Eucharystii przewodniczył ks. dr Piotr Zawadka, referent ds. instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego w diecezji legnickiej. W homilii kapłan zwrócił uwagę na symboliczną wymowę wspominanego tego dnia w liturgii Ofiarowania Pańskiego i jego związek z życiem zakonnym.

- Nasze myśli biegną ku ołtarzowi, przy którym palą się świece, znak składania ofiary. One dziś przypominają nam o tym, że sprawowana Eucharystia jest ofiarą Jezusa Chrystusa. A uczestniczyć w niej znaczy współofiarować z Chrystusem. Składać siebie w darze Bogu Ojcu - mówił kapłan.

Po kazaniu zgromadzeni odnowili swoje śluby zakonne.

Na zakończenie liturgii ks. Piotr Zawadka przekazał pozdrowienia i zapewnienie o pamięci w modlitwie od biskupów legnickich przebywających w Watykanie z wizytą ad limina.

W katedrze spotkało się prawie 100 zakonników i zakonnic. Na terenie diecezji legnickiej żyje i pracuje prawie 300 takich osób, w 15 zgromadzeniach żeńskich i 6 męskich. Do nich zalicza się też m.in. wdowy konsekrowane oraz osoby należące do instytutów świeckich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama