Nowy numer 42/2018 Archiwum

"Duch Gór" dla bp. Stefana Cichego

Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest raz w roku. Ma wyróżniać osoby, stowarzyszenia bądź instytucje, które szczególnie przyczyniły się do promocji Karkonoszy i Gór Izerskich.

Po raz kolejny w Szklarskiej Porębie w Schronisku "Kamieńczyk" u państwa Janiny i Jerzego Sieleckich, odbyło się "Spotkanie Ludzi Gór". Tradycyjnie na początku roku spotkały się  tu osoby, które łączy wspólna pasja i praca  związana z okalającymi Szklarską Porębę Karkonoszami i Górami Izerskimi. 

Podczas spotkania wręczono Nagrodę "Ducha Gór". Ta prestiżowa nagroda przyznawana raz w roku ma wyróżniać osoby, stowarzyszenia bądź instytucje, które szczególnie przyczyniły się do promocji Szklarskiej Poręby w kraju i na świecie.

W tym roku figurę ukazującą najstarszy wizerunek Karkonoskiego Ducha Gór, pochodzący z mapy Martina Helwiga z 1561 r., otrzymał ordynariusz diecezji legnickiej, dla którego, Karkonosze oraz Góry Izerskie mają  szczególną wartość.

Szczególne podziękowania trafiły do  Alicji Figielskiej  i Kamila Figielskiego – najbliższej rodziny nieodżałowanej pamięci Dariusza Figielskiego. To dzięki jego zaangażowaniu powstał projekt utworzenia aplikacji mobilnej dotyczącej tras rowerowych. Aplikacja powstała  w ramach projektu "Rowerowa Kraina" , którego pomysłodawcą był Dariusz Figielski.

Mobilny przewodnik po Szklarskiej Porębie zwyciężył w konkursie Mobile Trends Awards na najlepszy program jaki powstał w Polsce w 2013 roku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy