Nowy numer 44/2020 Archiwum

Mniej przestępstw i wypadków drogowych

Wg raportu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w minionym roku było mniej przestępstw i mniej wypadków na drogach. Policjanci wykryli za to więcej przestępstw gospodarczych i narkotykowych.

Działania dolnośląskiej policji podsumował na specjalnym spotkaniu insp. Wojciech Ołdyński, komendant wojewódzki policji we Wrocławiu. Wg danych policyjnych rok 2013 był okresem systematycznego ograniczania przestępczości.

Oprócz mniejszej o 1100 liczby przestępstw pospolitych, spadła także ilość przestępstw z kategorii najbardziej uciążliwych społecznie, takich jak rozboje, pobicia, włamania i kradzieże (w tym kradzieże samochodów) czy też uszkodzenia mienia.

Dolnośląscy policjanci mogą pochwalić się także znakomitymi wynikami w wykrywaniu przestępczości narkotykowej i gospodarczej. Wartość mienia zabezpieczonego w tego typu postępowaniach wyniosła ponad 18 mln zł.

W minionym roku odnotowano o 652 mniej wypadków na dolnośląskich drogach. O ponad 900 mniej było zabitych i rannych w wypadkach samochodowych. W ubiegłym roku do służby w garnizonie dolnośląskim przyjęto łącznie 497 nowych funkcjonariuszy i funkcjonariuszek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama