Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Własne jasełka

Na krzeszowskim festiwalu wystąpiły dzieci i młodzież z ERM.

Jako drudzy na scenę Gminnego Ośrodka Kultury weszli przedstawiciele Eucharystycznego Ruchu Młodych. To członkowie koła działającego przy par. pw. św. Piotra i Pawła w Kamiennej Górze.

- Jesteśmy tutaj już po raz trzeci. Wracamy, ponieważ dzieci chcą śpiewać. Ciągle chcą robić coś nowego. Przyjazdy i występy pozwalają pochwalić się najnowszymi dokonaniami oraz podglądnąć pomysły innych grup - mówi Olga Niemasik, opiekunka grupy.

Do kamiennogórskiego ERM-u należą dzieciaki w różnym wieku. Od szkoły podstawowej aż po liceum.

- Sama zaczynałam w drugiej klasie szkoły podstawowej, a teraz jestem już w liceum. Nasza grupa jest podzielona na trzy podgrupy - w zależności od wieku i zdobytych umiejętności. Oczywiście starsi pomagają opiekować się tymi młodszymi - tłumaczy Emilia.

Program z którym młodzi pojawili się w Krzeszowie, został stworzony przez nich samych.

- Od początku do końca jasełka zostały wyreżyserowane przez dzieci. Kosztowało nas to wiele pracy. Spotykaliśmy się wieczorami około godzin 19-20. Na szczęście rodzice byli wyrozumiali i bez problemu odbierali dzieci nawet o godz. 21  - mówi Olga Niemasik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma