Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Urszulanki przekazały szkołę

Gimnazjum w Kutnej Horze (diecezja Hradec Králové) ma nowego zarządcę. Od sióstr urszulanek, które opuściły miasto, szkołę przejęło biskupstwo hradeckralovskie.

Jak poinformował Petr Suchomel, sekretarz bp. Jana Vokala, ordynariusza diecezji Hradec Králové, urszulanki zdecydowały się oddać zarząd szkoły i opuścić Kutną Horę. Tak samo stało się w Ołomuńcu i Pradze.

– Z uwagi na to, że gimnazjum ma już ugruntowaną pozycję i jest znane w regionie, biskupstwo hradeckralovskie zdecydowało się ją przejąć i dalej prowadzić – wyjaśnia Petr Suchomel.

Jednocześnie obecna dyrektorka szkoły, Stanislava Liskova zapewnia, że nie zmieni się profil szkoły ani realizowane założenia programowe.

– Tak, jak do tej pory, gimnazjum będzie ośrodkiem kształcenia chrześcijańskiego w którym panować będzie wyższy niż gdzie indziej poziom zaufania i norm etycznych – mówi dyrektor Liskova. Jesienią ub. r. gimnazjum w Kutnej Horze obchodziło jubileusz 200-lecia istnienia szkoły.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma